Jakakolwiek kobieta stara się wyglądać jak najprawidłowiej, jednak czasem popełniają one błędy pielęgnacyjne, które niestety nie oddziałują porządnie na skórę. Skutkiem tego należy wiedzieć, czego nie robić, by uniknąć kłopotów, które będą tego efektem. Bazowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorem z makijażem na buzi.
pękające naczynka
Skóra nie dosyć, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w przyczynić się do powstania krostek i zaskórniaków. Też wielkim błędem jest nie używanie toniku, bądź używanie go nadmiernie rzadko. Zadaniem toniku jest przywrócenie należytego pH dla skóry, innymi słowy kwaśnego. Nawet sama woda modernizuje pH na zasadowy.
oksybrazja
Przed kupnem kosmetyku, wypada szczegółowo przeczytać skład tego kosmetyku, bo na niektóre składniki możemy być na przykład uczuleni i to ma okazję zaowocować zmianami alergicznymi, inaczej zamiast być porządniej będzie gorzej. Równie istotnym jest przestrzeganie daty ważności oraz prawidłowe warunkowe przetrzymywanie i na przykład nie wszyscy zwracają uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
pomadka do ust
Jednak również nie właściwe wykorzystywanie skraca na przykład ważność, pomimo że według etykiety jest jeszcze porządny. Jednak dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, bo bakterie na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. By zadbać należycie o cerę bez pomocy kosmetyczki, która jednak kosztuje czas oraz pieniądze, trzeba się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją skóry. Twarz trzeba myć żelem myjącym, oczywiście dobranym indywidualnie do rodzaju cery.