Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie używane, bo mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników i wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz prawidłowo ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a właściwie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Doskonale łagodzi skórę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku bądź też rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dostosować wedle ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, lecz i o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.