Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Ale nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych procedur leczenia, jakie pomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, aby powrócić do zdrowego i pełnego życia.

odwyk od alkoholu

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być monitorowane przez zespół fachowców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez profesjonalistów, jacy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed nawiązaniem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać swój stan oraz mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. Niekiedy jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny bądź przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga też zapoczątkować dyskusję na temat osiągalnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma dobrego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele akcesoryjnych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.