Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące oraz nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują mniej znane potrawy takie jak risotto, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku elementom: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w menu są też mniej znane włoskie potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i jedzenie z różnych zakątków Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wino włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Obiad z całą pewnością powinien obejmować również trunek. Odrobina alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji kanon. La grande Mamma restauracja kraków Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz monti z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać różnorodną kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która umie podać nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film