Pośród wielu stolic województw w kraju, Kraków wybija się zarówno w obszarze kultury i rozrywki, ale również na wielu odmiennych obszarach. Zaczyna być miastem przyjemnym do życia. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście pnie się do przodu.
Pożyteczne przekształcenia w Krakowie.
Co godnego pochwały stworzono w trakcie ostatniego okresu? Wielość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Bardzo pomogły w tej materii środki EU, z których Kraków chętnie czerpie. Dynamiczne akcje w temacie zdobywania dotacji sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o kolejne węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, oraz ciekawe miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne zmiany nie są widoczne dla zwykłego obywatela. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie funkcjonują. Najczęściej pomijamy nie związane z nami informacje. Statystycznemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w regionie niewiele się robi. Tymczasem miasto rozwija się z każdym miesiącem. Innowacje w obszarze gospodarki śmieciami, budowie i modernizacji siatki kanalizacyjnej, budowa ekranów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, które pozwalają nam lepiej i wygodniej funkcjonować. Miasto rozwija się również pod kątem opcji konferencyjnych. Moc Krakowa idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE lub rewitalizacja Huty. takie nowości zachęcają gości z innych krajów do przyjazdu.
Rozpoczynane przez radnych działania nie dotyczą tylko ścisłego centrum Krakowa, ale również są połączone z pełnym województwem małopolskim. Z tej przyczyny zamiast utyskiwać lecz zobaczyć innowacje w które obrósł Kraków.
Przyszłe lata – o ile będzie możliwość utrzymania szybkości zmian – pozwolą miastu zostać zachwycającą stolicą małopolski.
Prezydent Krakowa